cím: 1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8. telefon: 06 1 210 10 30 levelezés
e-mail: fazekas@fazekas.hu fax: 06 1 210 07 45 jelszóváltoztatás | Vezérlőpult
Fazekas életképek
Hírek, események

Közös szaktanári fogadóóra

Tisztelt Szülők!

A 2017/2018-as tanév első közös szaktanári fogadóóráját 2017. november 22-én, szerdán tartjuk. A hatékonyabb szervezés érdekében a szülők regisztrálhatnak a tanárokhoz egy-egy 10 perces időtartamra. A regisztrációs felület a https://fogadoora.fazekas.hu címen érhető el, melyen keresztül 2017. november 10-én 07 órától foglalhatnak időpontot a szülők. A gördülékenyebb lebonyolítás érdekében a korábbinál hosszabb időtartamú lesz a fogadóóra: 16.30-kor kezdődik és 19.30-ig tart.

A felületre a szülők az elektronikus naplóhoz használt felhasználói névvel és jelszóval léphetnek be.

Bízom abban, hogy a sokak által kért elektronikus regisztráció bevezetésével mindenkinek segítettünk.

Köszönettel:
Pásztor Attila
igazgató

Prima Primissima Közönségdíj, 2017

Kedves Szülők, Diákok, Öregdiákok!

A 2017-es Prima Primissima Közönségdíj egyik jelöltje iskolánk nyugállományba vonult igazgatója, Hámori Veronika. Kérjük Önöket, hogy szavazatukkal támogassák Hámori Veronika tanárnőt!

A szavazatokat a +36 70 707 7000 számon lehet leadni a jelöltek SMS kódjának beütésével. Egy SMS-ben csak egy jelöltre lehet szavazni. A szavazás időtartama: 2017. szeptember 30. 08.00 – 2017. november 29. 24.00

Hámori Veronika SMS kódja: 13.

2017.10.09

Felvételi tájékoztató négy és hat évfolyamos gimnáziumunkba, a 2018/2019-es tanévre

Hatodik osztályos tanulóknak:
felvételi tájékoztató, megtekinthető itt

Nyolcadik osztályos tanulóknak:
felvételi tájékoztató, megtekinthető itt
adatlap (természettudományi tagozatra jelentkezőknek), letölthető innen

Szeretettel várunk minden iskolánk iránt érdeklődő hatodikos és nyolcadikos diákot, szüleiket egy Iskolakóstoló délutánra
hatodik osztályosokat: 2017. november 9-én, 15 és 18 óra között,
nyolcadik osztályosokat: 2017. november 10-én, 15 és 18 óra között.
Lehetőség lesz bejárni az épületet, beszélgetni diákjainkkal, tanárainkkal, lesz filmvetítés az iskolai diákéletről és igazgatói tájékoztató.


Bp., 2017. október 20.

Iskolavezetőség

2017 Decemberi ebédbefizetés

Ebédbefizetés időpontja megtalálható itt.

Édes Anyanyelvünk Országos (Kárpát-medencei) Nyelvhasználati Verseny

Az Édes Anyanyelvünk Nyelvhasználati Verseny országos döntőjében az összesített gimnáziumi versenyeredmények alapján:

1.Jávor Boróka (10.A; tanára: Turcsányi Márta)

16.Gyöngyösi Máté (11.D; tanára: Bartek Dániel)

Mindketten Sátoraljaújhely városának emlékplakettjében részesültek (mint 1-25. helyezettek);
Jávor Boróka a KLIK különdíját is elnyerte, illetve meghívást kapott az Eötvös szónokversenyre (az 1-3. helyezett egyikeként).

Az eredményekhez gratulálunk!

Tájékoztató a Budapesti Általános Iskolások Matematika Versenyéről és a budapesti általános iskolai matematika munkaközösség-vezetők 2017. szeptember 11-i megbeszéléséről

Tisztelt általános iskolai matematika munkaközösség-vezetők! A Budapesti Általános Iskolások Matematika versenyével kapcsolatban a következőkben állapodtunk meg:

  • A verseny első fordulóját a 2018. április 9. és 13. között bonyolítjuk le.

A tájékoztató többi része itt olvasható

Fazekas Biológia Verseny

Kedves Biológia munkaközösség-vezetők, Tantárgygondozók, Biológia Tanárok, Versenyző Diákok és minden Érdeklődő!

A Természettudományi Múzeum közzétette a "Segítség a Felkészüléshez" időbeosztását, amit megtaláltok itt.

Jó munkát, eredményes felkészülést, jó versenyzést kívánunk: Gálné Domoszlai Erika És Kocsi Attila versenyszervezők.

Fazekas Biológia Verseny - versenykiírás

Kedves Biológia munkaközösség-vezetők, Tantárgygondozók, érdeklődő Kollégák, és versenyre jelentkező Diákok!

A Fazekas Biológia verseny kiírása itt.

A "Segítség a felkészüléshez" melléklet, melyben a múzeum szakértők bevonásával, konzultációs lehetőségeket biztosít a versenyzőknek, az időpontokról és a bejelentkezés módjáról rövid határidőn belül tájékoztatást adunk.

Jó felkészülést és eredményes versenyzést kívánunk!

Üdvözlettel: Gálné Domoszlai Erika és Kocsi Attila versenyszervezők

Szakkörök a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban

Tisztelt Szülők, kedves Tanulók!

Iskolánkban az itt megtekinthető szakköröket kínáljuk diákjaink részére. A nem Fazekasban tanulók részére is nyitott szakköröket külön jeleztük. Érdeklődésük esetén keressék a szakkört tartó tanárt a https://www.fazekas.hu/iskolank/tantestulet.html lapon elérhető e-mail címén.

2017.10.03

Igazgatóság

2017. okt. 7-én a gimnáziumi lány és fiú focicsapatunk is részt vett a Pesti Srác Kupán.

A lányok ismét 1. helyen végeztek úgy, hogy a csapatban 3 újonc is szerepelt a 8. és 9. évfolyamból.

A csapat tagjai:

  • Bálint Réka 12.d
  • Nyárádi Emese 12.a
  • Emri Emőke 10.d
  • Zsolnai Luca 10.d
  • Molnár-Sáska Zsófia 10.c
  • Kádas Dorka 10.b
  • Bartha Lilla 9.b
  • Szepessy Hajnalka 9.a
  • Farkas Éva 8.d

A fiúk megőrizték 3. helyüket.

A csapat tagjai:

  • Bajnok Dénes 12.c
  • Bukva Balázs 12.c
  • Molnár-Sáska Zoltán 12.c
  • Imolay András 12.c
  • Gőorffy Ágoston 11.c
  • Vári-Kakas Andor 11.c
  • Czipó Marcell 11.d
  • Sárvári Tibor 10.c

2017 Novemberi ebédbefizetés

Ebédbefizetés időpontja megtalálható itt.

Angol nyelv - általános iskolai munkaközösség-vezetők foglalkozása

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a 2017. október 19-én csütörtökön du. 15.00-16.30 között tartandó műhelymunkára.

A műhelymunka címe: Tips for Throwing a School Fall Festival

Témája: Project-based learning (developing key skills: responsibility, independence, cooperation and critical thinking)

A műhelymunkát tartja: Ungor Andrea, a Fazekas Mihály Gimnázium tanára

Helyszín: Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium (1.emelet, 127/a)

A műhelymunka nyelve: angol

Szeretettel várjuk az érdeklődő nyelvtanárokat!

Czene Zsuzsa és Ungor Andrea

Ügyességi atlétikai csapatbajnokság eredménye

A 2017.09.27-én megrendezett ügyességi atlétikai diákolimpián eredményesen szerepeltek tanulóink.
Általános iskolás lány csapat második helyezést ért el kislabdahajításban. A csapat tagjai: Baranyi Dorka 7.b, Végh Hanna 7.b, Vári-Kakas Adél 7.d, Bartha Lilla 9.b, Hegedűs Borbála 6.b .
Általános iskolás lány távolugró csapat a harmadik helyen végzett. A csapat tagjai: Bartha Lilla 9.b, Móré Zsófia 8.a, Czeczon Dorka 6.a, Szabó Lili 6.a.

Gratulálunk!

25. Kegyeleti váltófutás eredménye

2017.09.25-én megrendezett Kegyeleti váltófutáson iskolánk lány és fiú csapata is az első helyen végzett az általános iskolás kategóriában.

A lány csapat tagjai: Ganczer Lea 7.a, Somogyi Lilla 6.b, Czeczon Dorka 6.a, Szabó Lili 6.a, Szakál Tünde 6.a, Nemes Kamilla 5.a, Csery Csenge 7.d, Vári-Kakas Adél 7.d, Farkas Léna 6.e, Róbert Júlia 8.d, Móré Zsófia 8.a, Golopencza Nóra 8.a, Szakál Jázmin 8.a.

A fiú csapat tagjai: Horváth Bálint 9.b, Tran Máté 9.d, Berkli András 8.c, Bognár András 7.c, Dánffy Ábel 7.c, Csontos András 8.d, Koncz Flórián 8.d, Barna Benjamin 8.c, Thuránszky Miksa 6.e, Bödecs Barnabás 8.a, Müller György 8.a, Lawson Richárd 7.d.

A középiskolás lány csapat a negyedik helyet szerezte meg. A csapat tagjai:Barna Veronika 10.a, Hujber Alíz 10.a, Kotán Adrien 11.a, Pálinkás Panna 9.a, Jedlovszky Krisztina 12.b, Majoros Anikó 12.b, Lipthay Hanna 9.c, Országh Anna 9.c, Győrffy Johanna 9.c, Nyárádi Emese 11.a, Berkovics Fanni 11.a, Bogdándi Lilla 12.b, Móré Judit 12.b.

Gratulálunk!

Középiskolai tanulmányokra felkészítő és gyakorló tanfolyam

6. és 8. osztályosoknak, tájékoztató letölthető itt.

Budapest, 2017. augusztus 28.
Fazekas Mihály Oktatási, Kulturális, Sport Alapítvány

Az Orosz klasszikusok nyomában verseny eredménye

A 2017. szeptember 20-21-én megrendezett Orosz klasszikusok nyomában - Kárpát medencei műveltségi vetélkedőn Iskolánk csapata első helyezést szerzett, és moszkvai utazást nyert.

A győztes csapat tagjai: Bálint Barbara Ning, Doktor Rebeka, Qayum Laura és Zemplényi Lili Naómi 12. a osztályos tanulók. Felkészítő tanár:
Osztovits Szabolcs

Gratulálunk!

Kreativitás szakkör

Tisztelt Szülők!

A soron következő évtizedek olyan szakmák megjelenését hozzák, amelyekben felértékelődik a kreativitás, ezért több országban ma már az iskolai tananyag része ennek oktatása. Míg az IQ adottság, a kreativitás kifejleszthető, megtanulható. Kivételes teljesítmény nem jöhet létre a kreatív gondolkodás nélkül, hiszen ez a tehetség összetevőinek egyike. Ha tehetséget nem is adhatunk a gyerekeinknek, fejleszthetjük képességeiket, érzékeiket, segíthetünk abban, hogy meglássák a világban azt, amit más nem képes. De azt is meg kell mutatnunk, mi számít kreatív teljesítménynek, és milyen feltételek segítik a létrejöttét. Ehhez el kell sajátíttatnunk velük kreatív gondolkodási módszereket, fel kell ébresztenünk bennük a bátorságot és igényt a szokatlan elfogadásához, de meg kell tanítanunk őket arra is, hogy tudásukat valódi értékek felé tereljék. Mi, szülők, pedagógusok sokat tehetünk azért, hogy a valamilyen szinten mindenkiben meglévő kincs az idő múlásával ne sorvadjon el, sőt olyan eszközzé váljék, ami segíti a gyerekek tehetségének kibontakozását. Ez a célja most induló szakkörömnek.

Kedves 3. , 4. osztályos gyerekek!

Előfordult már veletek, hogy egy feladat megoldása során elakadtatok? Éreztétek azt, hogy mindjárt megvan a megoldás, de nem tudtok továbblépni, mert valami nem engedi?
Esetleg volt már olyan helyzet, amikor éppen nektek sikerült egy szokatlan ötlettel kitalálni valamit?
Átéltétek akkor, milyen jó így használni az agyatokat, milyen megtapasztalni a sikert?
Akarjátok tudni, mi játszódik le ilyenkor a fejetekben, mi az, ami segíti az újszerű gondolatok megszületését? Szeretnétek mindezt játékos feladatokon keresztül, vidám hangulatban megtapasztalni?
Ha igen, akkor gyertek el a kreativitás szakkörre, melyet minden „A” hét kedden 15-16.30-ig tartok a 135-ös teremben.
Az első foglalkozás időpontja: 2017. október 17.
Szeretettel várlak titeket!

Benkő Zsuzsa
/ szakvizsgázott tehetségfejlesztő, tehetséggondozó pedagógus /
Jelentkezni a benko.zsuzsa.molnar@gmail.com címen vagy személyesen, az iskolában lehet.

Tisztelt Kerületi Földrajzos Munkaközösség-vezető Kollégák!

Tisztelt Kerületi Földrajzos Munkaközösség-vezető Kollégák!
A térbeli tájékozódás képességének fejlesztése a földrajz egyik legfontosabb feladata.Az elmúlt években,ezen a területen is forradalmi fejlődés volt megfigyelhető a térképészetben és a Geoinformatikában.A mostani foglalkozásunk is ezt a területet célozza meg.

A foglalkozás címe:"Geoinformatika weben"
A foglalkozás tartalma:A Google Fusion
Tables bemutatása https://sites.google.com/site/fusiontablestalks/stories, valamint alapszinten az ArcGIS Online-t is megismerjük címe: https://www.arcgis.com/home/index.html ,
Az előadás időtartama:1.5 óra.
Az előadást tartja:
José Jesús REYES NUNEZ, PhD. Associate Professor
ICA Commission on Cartography and Children, Vice-Chair
Department of Cartography and Geoinformatics
Eotvos Lorand University
Pazmany Peter setany 1/A, Budapest,
H-1117
Az előadás ideje:2017 október 10 (kedd) 15 óra.
Az előadás helye:1082 Bp: Horváth Mihály tér 8. Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium informatika terme 1.emelet 103
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Vizy Zsolt

Tehetséggondozó matematika szakkör alsó tagozaton

Tehetséggondozó szakköreink az iskola három évfolyamán indulnak.

Szakköreink 18 alkalmat foglalnak magukba. Ez heti egy foglalkozás, melynek időtartama második évfolyamon 60 perc, harmadik és negyedik évfolyamon 90 perc.

A csoportok létszáma 16 fő. Túljelentkezés esetén szintfelmérőt írnak a jelentkezők, melyre az első foglalkozáson kerül sor.

A szakkörök október 19-én, csütörtökön indulnak 15 órai kezdettel. Találkozó a portán.

Jelentkezni szeptember 25. és október 8. között lehet az alábbi e-mail címeken:

Horváth Mihály Tehetséggondozó és Múzeumbarát Történelemverseny

Kedves Diákok, Tanárok és Szülők!

A 2017/2018-es tanévben is meghirdetjük a Hadtörténeti Intézet és Múzeum, valamint iskolánk közös szervezésben az általános iskolás diákok számára versenyünket.
A témák, valamint a jelentkezés és a részvétel feltételei itt olvashatók.

Eredményes felkészülést és versenyzést kívánunk!

Ádámné Laczkó Melinda

Szabó Magda irodalmi és művészeti emlékverseny

"Szabó Magda irodalmi és művészeti emlékverseny" meghirdetése
a 7-8. évfolyamos korosztály számára, fővárosi diákoknak

Meghosszabbítottuk a nevezési lap beküldésének határidejét.Az új időpont 2017. október 15.

A versenykiírás letölthető itt.
A segédlet letölthető itt.

Moszkvai Metropoliszok Diákolimpiájának eredménye

A Moszkvában megrendezett Metropoliszok Diákolimpiáján Budapestet képviselő csapatunk (Matolcsi Dávid, Szabó Dávid, Máth Benedek, Kondákor Márk, Besenyi Tibor, Steinsits Dániel, Kiss Gergely, Vári Kakas Andor) bronzérmet szerzett. Diákjaink matematikából, fizikából, kémiából és informatikából versenyeztek. Egyéniben 1 ezüst és 6 bronzérmet, a Blitz contest”-en elért 8. helyezésünkért újabb kupát kaptunk.
Gratulálunk!

Iskolánk 7. c és 7. d osztálya erdélyi kirándulást nyert

Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Határtalanul! program keretében Iskolánk 7. c és 7. d osztálya HAT-17-01-2017-00538 számmal, Erdély kincsei címmel öt napos erdélyi osztálykirándulást nyert.

2017.06.21

2017 Októberi ebédbefizetés

Ebédbefizetés időpontja megtalálható itt.

Kémia Munkaközösség-vezetők évnyitó értekezlete

A tanév aktuális programja elérhető itt

Kerületi matematika munkaközösség-vezetők értekezlete

Tisztelt matematika szakos kerületi munkaközösség-vezető vagy tantárgygondozó kollégák!

A 2017/18 tanév első összevont tájékoztató megbeszélését a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban (Budapest, 1082 Horváth Mihály tér 8.) tartjuk.

IDŐPONT: 2017 szeptember 11. hétfő 14 óra 30 perc

HELY: 2.emelet könyvtár

TÉMA: 1.Aktualitások; 2.Versenyek tematikája és időpontjai; 3.Szakkörök; 4.Továbbképzések

Minden érdeklődő kollégát szeretettel várunk, és egyben eredményekben és pedagógiai sikerekben gazdag 2017/2018-as tanévet kívánunk!

Tankönyvosztás rendje 2017

A tanulók a tankönyveket szeptember 1-én az első tanítási napon fogják megkapni.

A 1265/2017. (V.29.) Korm. határozat értelmében a 1-9. évfolyam valamennyi tanulója alanyi jogon jogosult az ingyenes tankönyvellátásra.

A 10-12. évfolyam tanulói közül a normatív támogatásra jogosultak ingyen fogják kapni a tankönyveiket. Azok a tanulók, akiknek fizetniük kell a könyvekért, a számlát és a csekket a tankönyvekkel együtt fogják megkapni. Fizetési határidő: 2017. szeptember 15. A befizetés módjáról bővebb információ a KELLO honlapján található.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának tájékoztatása szerint az államilag ingyenes tankönyvek tartós tankönyvként kezelendők, azaz az utolsó tanítási napon a tanulók kötelesek visszaszolgáltatni az iskola könyvtárának. Ez alól valamennyi évfolyamon kivételt képeznek a munkafüzetek és a munkatankönyvek, valamint az 1. és 2. évfolyam összes tankönyve.

Kérem, hogy otthon mindenki lapozza át a kiadványait, és egy-két napon belül jelezzék, ha hibás példányt találtak (pl. fordított kötés, hiányzó oldalak)!

Az iskolának nincs visszáruzási joga. A szülő/diák rendeléstől való elállás keretében, (például iskolaváltás miatt) saját költségén visszaküldheti a tankönyveket a KELLO-nak 2017. szeptember 15-ig. Erről is a KELLO honlapján található bővebb felvilágosítás itt.

Tisztelt Földrajz és Biológia szakos Kerületi Munkaközösség-vezető ,vagy Tantárgygondozó Kollégák!

A 2017/18 tanév első összevont tájékoztató megbeszélését tartjuk a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskolában és Gimnáziumban .Bp 1082 Horváth Mihály tér 08.

IDŐPONT:2017 szeptember 18-n hétfőn 14.30

HELY:2.emelet 217(biológia szaktanterem) terem

TÉMA:1:Aktualitások,2.Versenyek tematikája és időpontjai,különös tekintettel a XXVI.Teleki Pál Kárpát-medencei Országos földrajz,és a Herman Ottó Országos biológia versenyre.

Minden érdeklődő kollégát szeretettel várunk,és egyben eredményekben és pedagógiai sikerekben gazdag 2017/2018-as tanévet kívánunk!

Üdvözlettel:

Gálné Domoszlai Erika és Vizy Zsolt

A Közép-európai Matematikai Diákolimpia eredményei, Vilnius (Litvánia), 2017.08.21-27.

A Közép-európai Matematikai Diákolimpia eredményei, Vilnius (Litvánia), 2017.08.21-27.
A Közép-európai Matematikai Diákolimpián egyéni versenyben
aranyérmes lett: Bukva Balázs (11.c), Imolay András (11.c) ,
ezüstérmes lett: Janzer Orsolya Lili (11.c),
bronzérmes lett: Molnár-Sáska Zoltán (11.c).
Felkészítő tanárok: Gyenes Zoltán, Hujter Bálint, Dobos Sándor

Csapatversenyben Magyarország csapata a 3. helyet szerezte meg.
Gratulálunk!

Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpia, Dublin

A Dublinban megrendezésre került 15, Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián a magyar csapat tagjaként Mazzag Bálint kiemelt dicséretben részesült. Felkészítő tanára: Dr. Oláh Tibor

Gratulálunk!

Nyári szüneti ügyelet

A nyári szünetben ügyelet a Titkárságon szerdánként 9 és 13 óra között!

2017.06.19.

Nemzetközi Földrajzi Diákolimpia, Belgrád, 2017. 08.02.-08.

Az augusztus 2.-8. között Belgrádban megrendezésre került földrajzi olimpián (IGEO) Verkmann Zsombor 12.d osztályos tanulónk ezüstérmet nyert. Felkészítő tanárai: Vizy Zsolt, Gálné Domoszlai Erika, Trócsányi András

Gratulálunk!
2017.08.10.

A First Global Challenge verseny eredménye, Washington, 2017. július 17-18.

Iskolánk csapata teljesítette a First Global kihívást; 163 csapat közül a Fazekasos csapat megszerezte az első helyet. A csapat tagjai: Molnár-Sáska Zsófia, Fey Mihály, Martinák Zalán, Umann Dávid, Kurucz Márton és Hervay Bence. Felkészítő tanáraik: Karsai Zsuzsanna és Koren Balázs

Áder János köztársasági elnök úr gratuláló levelet küldött a csapatnak, amit itt olvashatnak.

Dr. Maruzsa Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár gratuláló levelét itt olvashatják.

Dr. Tolnai Marianna tankerületi igazgató asszony gratuláló levelét itt olvashatják.

Gratulálunk az iskola tanárai és diákjai nevében!

A Nemzetközi Biológiai Diákolimpia (IBO) eredménye, Warwick (Egyesült Királyság), 2017. július 23-30.

A Nemzetközi Biológiai Diákolimpián iskolánk tanulója, Semperger Zsolt (2017.b) aranyérmes lett. Felkészítő tanára: Nagy Péter

Gratulálunk!

48. Nemzetközi Fizikai Diákolimpia

Az indonéziai Yogyakartában, július 16. és 24. között megrendezett 48. Nemzetközi Fizikai Diákolimpián a magyar csapat fantasztikus eredménnyel szerepelt. Közöttük iskolánk diákja, Németh Balázs ezüstéremmel tért haza. Tanárai: Dvorák Cecília, Csefkó Zoltán.

Gratulálunk az eredményhez!

2017/2018-es tanév ebédrendje

Tisztelt Szülők! Az első ebédbefizetésre (illetve a későbbiekben, ha még nem fizetett be a tanév során) kérem, hozzák magukkal:

  • az ebéd megrendelő lapot, mindenkinek ki kell tölteni, ami a számlázáshoz és a kapcsolattartáshoz szükséges adatokat tartalmazza! Letölthető itt.
  • a nyilatkozatot, ha valamilyen kedvezményre jogosultak. Letölthető: itt.
    • Három vagy több gyerek esetén csak a nyilatkozatot kérem kitölteni, más igazolás nem szükséges! (Igénybe veheti, akinek három vagy többgyermekes család esetén gyermekenként 16000Ft, illetve három vagy több gyermeket nevelő egyedülálló esetén gyermekenként 17000Ft összegű családi pótlékot utalnak!)
    • Tartós betegség esetén csatolni kell a
      • A Magyar Államkincstár által kiállított igazolás másolatát az emelt szintű családi pótlék folyósításáról,
        Abban az esetben, ha a gyermek diétás étkezésre is szorul, csak az orvosi igazolást tudom elfogadni! Letölthető: itt.
    • Rendszeres gyerekvédelmi kedvezmény esetén az önkormányzat által kiállított határozat másolatát!
    • Nevelésbe vételét rendelte el a gyámhatóság vagy utógondozói ellátásba részesül, csatolni kell a hatósági igazolás másolatát a gondozásba vételről!

A fenti adatokban bekövetkező bárminemű változást, a nyilatkozatot tévő személy köteles bejelenteni 15 napon belül az ügyintézőnek. Ellenkező esetben visszamenőlegesen is vissza kell fizetni a jogosulatlanul igénybe vett kedvezményt.
Értjük ez alatt akár a lejárt gyermekvédelmi kedvezményeket, akár a gyermekszámban bekövetkezett változásokat, tekintve hogy az egyetemista gyermek esetleg időközben megszerzi a diplomát, vagy egyéb módon fejezi be tanulmányait. Valamint ha a tartósan beteg gyermeket a felülvizsgálat időközben gyógyulttá nyilvánítja.

Ebédplakát:
Az ebédbefizetés időpontjai mind a honlapon, mind az iskola hirdetőfalán minden hónapban kifüggesztésre kerülnek. Megtekintés itt.

Ebédlemondás:
Betegség és egyéb hiányzások esetén kizárólag a következő email címen lehet lemondani az ebédet: ebed@fazekas.hu
Az ebédlemondást az előtte lévő napon reggel 9:00-ig tudom elfogadni!
Az e-mailnek tartalmaznia kell az alábbi adatokat:
  • ISKOLA NEVE, GYERMEK NEVE, OSZTÁLYA, valamint a LEMONDANI KÍVÁNT NAP (OK) dátum szerint feltüntetve.
  • Bármilyen probléma felmerülése esetén elérhető vagyok az ebed@fazekas.hu e-mail címen, vagy a 20/565-7579 telefonszámon.
Varga Jánosné Gabriella
2017. 07. 25.

A Nemzetközi Ifjúsági Fizikatorna eredménye, Szingapúr, 2017. június 27.- július 4.

Aranyérmet szerzett a középiskolásokból álló magyar fizikaválogatott a Szingapúrban megrendezett Nemzetközi Ifjúsági Fizikatornán. Az aranyérmes magyar csapat tagja volt iskolánk tanulója Szakály Marcell (11.C) is.

Gratulálunk!

A Bolyai Nemzetközi Matematika Csapatverseny eredményei (Budapest, 2017. június 25.)

Tanulóink a Bolyai Nemzetközi Matematika Csapatversenyen a következő eredményeket érték el:

7. évfolyam

1. TÁTÁÁÁÁÁ nevű csapat
Tagjai: Bán-Szabó Áron, Bencsik Ádám, Kovács Tamás Mihály, Terjék András József (7.c)
Felkészítő tanár: Gyenes Zoltán, Hujter Bálint

8. évfolyam

1. ABSZOLÚT ÉRTÉKESEK nevű csapat
Tagjai: Tóth-Rohonyi Iván, Gyetvai Miklós, Kószó Máté József (8.c)
Felkészítő tanár: Fazakas Tünde, Rubóczky György

9. évfolyam

1. Kolbászlé nevű csapat
Tagjai: Molnár Bálint, Tóth Balázs, Sokvári Olivér, Nguyen Thac Bach (9.c)
Felkészítő tanár: Kiss Géza

10. évfolyam

1. Négyfarkú Kutya Párt nevű csapat
Tagjai: Fuisz Gábor, Győrffy Ágoston, Saár Patrik, Szabó Dávid (10.c)
Felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely

11. évfolyam

2. Májmedence nevű csapat
Tagjai: Imolay András, Molnár-Sáska Zoltán, Záhorský Ákos (11.c)
Felkészítő tanár: Hujter Bálint, Gyenes Zoltán, Szűcs Gábor, Pósa Lajos

12. évfolyam

1. Felső határ nevű csapat
Tagjai: Bege Áron, Csitári Nóra, Bosits Balázs, Szakács Lili Kata
Felkészítő tanár: Fazakas Tünde, Dobos Sándor, Pósa Lajos

Gratulálunk!

First Global Challenge, Washington, 2017. július 17-18.

2017. július 17-18-án Washingtonban rendezik meg a First Global Challenge robotversenyt, melyen a Fazekas csapata is részt vesz. A versenyt, majd az eredményhirdetést itt lehet követni.
Kérjük szurkoljatok Ti is az iskola csapatának!

A második idegen nyelv beosztása a 2017/2018-as tanévben induló 9. évfolyamon

A 2017/2018-as tanévben induló 9. évfolyamon a tanulók az itt elérhető, évfolyam szinten szerveződő nyelvi csoportokban fogják a második idegen nyelvet tanulni. Minden tanuló az általa első vagy legfeljebb második helyen megjelölt nyelvi csoportba került. A német nyelvet tanulók csoportba sorolása a tanév elején megírandó nyelvi felmérés alapján fog megtörténni.

Igazgatóság

Graphisoft-díj, 2017

2017. június 2-án az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny ünnepélyes eredményhirdetésén Kocsis Szilveszter tanár úr a matematika tantárgyban országosan is kiemelkedő tehetséggondozó munkájáért Graphisoft-díjat kapott.

Gratulálunk!

Kiemelkedő versenyeredményeink a 2016/2017-es tanévben

A 2016/2017-es tanévben iskolánk tanulói által elért nemzetközi, országos és kiemelkedő fővárosi versenyeredmények megtekinthetők itt.

Gratulálunk!

Fazekasos diák a HSSIP-n a CERN-ben

A CERN idén indította el két hetes középiskoláknak szóló mentor programját, ahol évente öt alkalommal egy kisorsolt tagország diákjai vehetnek részt. Az első alkalommal a választás a magyar diákokra esett, közülük 22-en vehettek részt a programban. Iskolánk 11. osztályos diákja, Kovács Marcell Dorián is pályázott, és a nyertesek között utazhatott. A program részleteiről a CERN honlapján a http://home.cern/about/updates/2017/06/cern-launches-internship-programme-high-school-students címen, illetve az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont honlapján a http://wigner.mta.hu/hu/2-het-22-magyar-kozepiskolas-genf-hssip-2017 olvashatók részletek.

Németh László-díj, 2017

Iskolánk két tanárának, Foki Tamásnak és Szokolai Tibornak, az emberi erőforrások minisztere pedagógusnap alkalmából Németh László-díjat adott át kiemelkedő oktató-nevelő munkájuk, életpályájuk, a pedagógus élethivatás melletti elkötelezettségük elismeréseként.

Gratulál az iskola valamennyi tanára és diákja!

A Hevesy György Országos Kémiaverseny döntőjének eredményei (2017. május 26-28.)

A Hevesy György Országos Kémiaverseny döntőjén tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

10. Kovács Brigitta (7.d)
Felkészítő tanára: Balázsné Kerek Marianna

4. Füredi Erik (8.c)
7. Tóth-Rohonyi Iván (8.c)
8. Nguyen Bich Diep (8.c)
Felkészítő tanáraik: Rakota Edina, Balázsné Kerek Marianna


Gratulálunk!

A 15. EUSO (European Union Scienfe Olympiad) verseny eredménye

Az idén 15. alkalommal Koppenhágában megrendezett EUSO (European Union Scienfe Olympiad) versenyen május 7. és 14. között iskolánkból két tanuló vett részt. (Minden uniós ország két háromfős csapatot delegálhatott, akik komplex gyakorlati természettudományos feladatok megoldásában mérkőztek meg egymással, fizikából, biológiából és kémiából egyszerre.)

Az egyik magyar csapat abszolút első helyen végzett. Ennek volt tagja iskolánk két tanulója:
Fajszi Bulcsú (9.c), aki kémiából, és
Németh Balázs (11.c), aki fizikából versenyzett.

Gratulálunk!

Az Öveges József Országos Fizika Verseny eredménye

Az Öveges József Országos Fizika Verseny döntőjében Várkonyi Zsombor (8.c) 1. díjat kapott. Felkészítő tanára: Schramek Anikó

Gratulálunk!

A Kalmár László Országos Matematikaverseny eredménye

A Kalmár László Országos Matematikaversenyen tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

3. osztály
1. Veres Dorottya (3.a)
felkészítő tanár: Oros Márta, Szakolczai Katalin

6. osztály
1. Móricz Benjámin (6.b)
felkészítő tanár: Rubóczky György
13. Móra Márton (6.a)
felkészítő tanár: Pereczes Marianna

7. osztály
3. Bán-Szabó Áron (7.c)
4.Baski Bence (7.c)
9. Fleiner Zsigmond (7.c)
20. Barna Benjámin (7.c)
22. Réti Zoltán (7.c)
felkészítő tanár: Hujter Bálint, Gyenes Zoltán

8. osztály
1. Gyetvai Miklós (8.c)
4. Füredi Erik (8.c)
felkészítő tanár: Rubóczky György
4. Hegedűs Dániel (8.c)
felkészítő tanár: Fazakas Tünde, Szilágyi Dániel
6.Márton Kristóf (8.c)
felkészítő tanár: Rubóczky György
6. Tóth-Rohonyi Iván (8.c)
felkészítő tanár: Rubóczky György, Pósa Lajos
8. Tóth Ábel (8.c)
felkészítő tanár: Rubóczky György
9.Velich Nóra (8.c)
13. Kószó Máté (8.c)
felkészítő tanár: Fazakas Tünde
14. Hervay Bence (8.c)
felkészítő tanár: Rubóczky György, Pósa Lajos
15. Le Julianna Phuong Linh (8.c)
felkészítő tanár: Rubóczky György, Fazakas Tünde, Pósa Lajos
16. Tiszay Dávid (8.c)
felkészítő tanár: Fazakas Tünde, Pósa Lajos
18. Bukva Dávid (8.c)
felkészítő tanár: Rubóczky György

Gratulálunk!

A XX. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyen a jubileumi szövegalkotási pályázat eredménye

A Magyar Nyelvtudományi Társaság az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának szakmai támogatásával meghirdetett XX. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyen a jubileumi szövegalkotási pályázaton

8. évfolyamon 1. helyezett: Presits Petra (tanára: Studinger Józaefné)

5. évfolyamon 6-7. helyezett: Nemes Ábel Barnabás (tanára: Studinger Józsefné)

Gratulálunk!

A "Matematika Határok Nélkül" c. verseny eredménye

A "Matematika Határok Nélkül" versenyen iskolánk tanulói az alábbi eredményeket érték el:

1. kategória (a matematikát több, mint heti 4 órában vagy több, mint egy éve együtt tanulók)
3. helyezést ért el a 9.b osztály
felkészítő tanár: Kocsis Szilveszter

2. kategória (a matematikát maximum heti 4 órában és legfeljebb egy éve együtt tanulók)
5. helyezést ért el a 9.a osztály
felkészítő tanár: Szakács Péter

Gratulálunk!

Tájékoztató a tankönyvtámogatás igényléséről

Tisztelt Szülők!

2017/2018-as tanévben az 1 - 5. évfolyamon minden tanuló számára ingyenesek lesznek a tankönyvek. 6 - 12. évfolyamon a jogosultaknak igényelniük kell a normatív kedvezményt (ingyenességet). Ezt az igénylőlap kitöltésével és a jogosultságot igazoló dokumentum másolatának benyújtásával lehet megtenni. Az igénylőlap letölthető innen vagy a könyvtárban kérhető. Kérjük, hogy a kitöltött adatlapot az igazolások másolatával legkésőbb 2017. március 10-ig juttassák el az iskola könyvtárába.

A 2013. évi CCXXXII. törvény 4. § (2) szerint az a tanuló jogosult a normatív támogatásra, aki
a) tartósan beteg,
b) a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd,
c) három vagy több kiskorú, illetve eltartott gyermeket nevelő családban él,
d) nagykorú és saját jogán iskoláztatási támogatásra jogosult,
e) rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, vagy
f) a gyermekvédelmi gondoskodás keretében nevelésbe vett vagy utógondozói ellátásban részesül

Budapest, 2017. február 22.

Lados Andrea
tankönyvfelelős
ladosandrea@fazekas.hu
telefon: 323-2180/252 mellék

Budapesti Általános Iskolások Matematika Versenyének döntője.

Kedves Kollégák és Érdeklődők!
2017. május 15-én sikeresen lezajlott a Budapesti Általános Iskolások Matematika Versenyének döntője.
Az eredményhirdetésre behívottak listája elérhető itt.

A verseny lebonyolításában részt vettek vagy támogatóink voltak:

  • Budapest XVIII. kerületének Önkormányzata
  • a Szalay Könyvkiadó
  • a Darus Utcai Magyar-Német Két Tannyelvű Általános Iskola
  • a Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium matematika munkaközössége
Munkájukat, támogatásukat ezúton is köszönjük!
Budapest, 2017. május 16.
Rubóczky György

A 2016/2017. évi Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny díjazottjai

Iskolánk tanulói a 2016/2017. évi Arany Dániel Matematikai Tanulóversenyen a következő eredményeket érték el:
Kezdők III. kategória:
1. díj: Nagy Nándor
Tanárai: Kiss Géza, Gyenes Zoltán, Nagy Kartal

2. díj: Molnár Bálint
Tanárai: Kiss Géza, Gyenes Zoltán, Nagy Kartal

Dicséretben részesült:
Fejes Eszter
Fajszi Bulcsú
Kálóci Kristóf
Jedlovszky Pál
Soós Máté
Tanáraik: Gyenes Zoltán, Kiss Géza
Tóth Balázs
Tanárai: Kiss Géza, Gyenes Zoltán, Nikházy László

Haladók III. kategória:
2. díj:
Bötkös Benedek
Szabó Dávid
Tanáraik: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely

3. díj:
Csizmadia Viktória
Tanárai: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely
Fuisz Gábor
Tanárai: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely, Pósa Lajos
Győrffy Ágoston
Tanárai: Dobos Sándor, Kiss Géza
Vári-Kakas Andor
Tanárai: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely

Az Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Versenyének végeredménye

Az Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Versenyen tanulóink az alábbi eredményeket érték el:
Móricz Aurél (10.b): kiemelt dicséret
Ruha Midián (10.b): dicséret
Filipszky Gábor (10.b): dicséret

Felkészítő tanáruk: Péli Ágota

Gratulálunk!

A Bókay Árpád Országos Biológiaverseny eredménye

A Bókay Árpád Országos Biológiaverseny döntőjében Bolla Gitta 7.a osztályos tanuló 10. helyezést ért el. Felkészítő tanár: Gálné Domoszlai Erika

Gratulálunk!

Az Országos Szilárd Leó Fizikaverseny eredménye

Az Országos Szilárd Leó Fizikaverseny döntőjében Németh Róbert 12.c osztályos tanuló 10. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Horváth Gábor.

Gratulálunk!

A Lóczy Lajos Országos Középiskolai Földrajzi Verseny döntőjének eredménye

A május 8-10-ig Kaposvárott megrendezett Lóczy Lajos Országos Középiskolai Földrajzi Verseny döntőjében a 9.évfolyamos kategóriában 8. helyezést ért el Jávor Boróka 9.a osztályos tanuló, és 15. helyezést ért el Árvay-Vass Iván 9.d osztályos tanuló. A 10.évfolyamon 22.helyezést ért el Blaskovics Ákos 10.a osztályos tanuló.
Mindhárom diák felkészítő tanára: Kádárné Szalay Eszter.

Gratulálunk!
2017.05.11

A 2016/2017-es Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjének eredményei

A 2016/2017-es tanévben az OKTV döntőjében a tanulóink által elért eredmények megtekinthetők itt

A Vívás országos diákolimpia eredményei

A Vívás országos diákolimpián tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

Női tőr, IV. korcsoport
5. Mag Sára (7.a)
13. Szapanidu Szófia (8.b)

Női párbajtőr, IV. korcsoport
6. Lipthay hanna (8.c)

Férfi párbajtőr, IV. korcsopor
8. Zsigmond Dániel (7.a)
10. Brandreth Garret (9.c)

Női párbajtőr, IV. korcsoport, csapatverseny
2. Lipthay Hanna (8.c), Mag Sára (7.a), Miszori Mirtill (7.b), Róbert Julia (7.d)

V. korcsoport, csapatverseny
7. Nagy Anna (9.d), Juhász Mária (9.b), Szapanidu Szófia (8.b)

Gratulálunk!

A Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont rajzpályázatának eredményei

A Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont rajzpályázatán tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

2. Hidas Villő (4.a) , Simon Zsófia (4.b)
3. Kotormán Lilla (5.b)
Különdíj: Kemény Anna Ráni (4.b) , Felvinczi Lilla (5.a) , Kovács Péter (8.d)
felkészítő tanáruk: Póczos Valéria

Gratulálunk!

Ericsson-díj, 2017

Iskolánk tanára, Szokolai Tibor elnyerte az "Ericsson a fizika tehetségeinek gondozásáért" díjat.

Őszintén gratulál az iskola valamennyi tanára és diákja!

A Francia OKTV országos döntőjének eredményei

Tanulóink a Francia OKTV-n az alábbi eredményeket érték el:

6. Beke Áron Kristóf (12.b)
felkészítő tanár: Bartha Gabriella
11. Tárkányi Damján (11.c)
felkészítő tanár: Leányfalvi Gyöngyi, Marczisovszky Anna, Seres Fanny
12. Németh Balázs (11.c)
felkészítő tanár: Leányfalvi Gyöngyi, Seres Fanny
29. Székely Zsófia (12.d)
felkészítő tanár: Bartha Gabriella

Gratulálunk!

A Dráma OKTV országos döntőjének eredményei

Tanulóink a Dráma OKTV-n az alábbi eredményeket érték el:

2. Al-Farman Petra (12.a)
felkészítő tanár: Turcsányi Márta
7. Pánczér Eszter (11.a)
felkészítő tanár: Osztovits Szabolcs
20. Nagy Titusz (12.a)
felkészítő tanár: Turcsányi Márta

Gratulálunk!

A Filozófia OKTV országos döntőjének eredményei

Tanulóink a Filozófia OKTV-n az alábbi eredményeket érték el:

1. Ujváry Szilvia Réka (11.d)
3. Koós István (vendégtanuló)
7. Kovács Marcell Dorián (11.d)
10. Rogers Mark Francis 11.d)
11. Szőke Dániel (11.b)
18. Szalka Sára Villő (11.a)
21. Móricz Benedek (11.a)
felkészítő tanár: Bernáth László, Takács Márta
30. Boér Dorottya (11.d)
felkészítő tanár: Takács Márta

Gratulálunk!

VIII. Robotprogramozó Országos Csapatverseny (Hajdúböszörmény, 2017.04.22.)

A VIII. Robotprogramozó Országos Csapatverseny 2017.04.22-én Hajdúböszörményben megtartott döntőjén tanulóink az alábbi eredményeket érték el a 3. kategóriában (7-8. osztály):

3. SBC Fazekas csapat
tagjai: Gulyás Domokos (külsős), Szigeti Péter (7.d), Tóth Ambrus (7.d)
felkészítő tanár: Bácsi Sándor

7. Kurucz Márton (külsős), Hervay Bence (8.c), Fey Mihály (8.c)

Gratulálunk!

Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny

Az Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny döntőjében tanulóink a következő eredményeket érték el:

I.A kategória

  • 1. Fajszi Bulcsú 9.c
  • 4. Nguyen Thac Bach 9.c
    felkészítő tanárok: Keglevich Kristóf, Villányi Attila
  • 11. Tóth Balázs 9.c
    felkészítő tanár: Keglevich Kristóf
  • 14. Molnár Sára 9.b
    felkészítő tanár: Rakota Edina
  • 16. Gulácsi Máté 9.c
    felkészítő tanárok: Keglevich Kristóf, Villányi Attila

II.A kategória
  • 5. Besenyi Tibor 9.c
    felkészítő tanárok: Albert Attila, Balázsné Kerek Marianna
  • 9. Pálya Hanna 10.b
    felkészítő tanárok: Albert Attila, Balázsné Kerek Marianna
  • 23. Steinsits Dániel 10.b
  • 32. Máth Benedek 10.b
  • 33. Kondákor Márk 10.b
    felkészítő tanár: Albert Attila

Gratulálunk!

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

A Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

3. osztály

  • 18. Veres Dorottya (3.a)
    felkészítő tanár: Oros Márta

5. osztály
  • 4. Bényei Borisz (5.e)
    felkészítő tanár: Jakucs Erika

6. osztály
  • 1. Móricz Benjámin (6.b)
    felkészítő tanár: Rubóczky György

7. osztály
  • 1. Kovács Tamás (7.c)
    felkészítő tanár: Gyenes Zoltán
  • 2. Bán-Szabó Áron (7.c)
    felkészítő tanár: Hujter Bálint

8. osztály
  • 1. Győrffy Johanna (8.c)
  • 1. Hegedűs Dániel (8.c)
  • 1. Kószó Máté (8.c)
    felkészítő tanár: Fazekas Tünde
  • 9. Gyetvai Miklós (8.c)
    felkészítő tanár: Rubóczky György
  • 9. Nguyen Bich Diep (8.c)
    felkészítő tanár: Fazakas Tünde, Rubóczky György

9. spec. mat.
  • 6. Nguyen Thac Bach (9.c)
    felkészítő tanár: Gyenes Zoltán, Kiss Géza

10. spec mat.
  • 1. Szabó Dávid (10.c)
    felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely
  • 3. Győrffy Ágoston (10.c)
    felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Pósa Lajos
  • 6. Vári-Kakas Andor (10.c)
    felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely, Táborné Vincze Márta
  • 8. Csizmadia Viktória (10.c)
    felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely, Rubóczky György
  • 9. Alexy Milán (10.c)
    felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely
  • 9. Saár Patrik (10.c)
    felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Juhász Péter

11. osztály
  • 10. Farkas Ádám (11.d)
    felkészítő tanár: Paróczay József, Szakács Péter

11. spec. mat.
  • 5. Szakály Marcell (11.c)
    felkészítő tanár: Hujter Bálint, Gyenes Zoltán, Szűcs Gábor

12. spec. mat
  • 1. Kovács Benedek (12.c)
  • 4. Éles Márton (12.c)
  • 5. Bege Áron (12.c)
    felkészítő tanár: Fazakas Tünde, Dobos Sándor

Gratulálunk!

Az országos diákolimpia sporteredményei

Az "Ultimate frizbi" Diákolimpia országos döntőjében:
- a VI. Korcsoportos gimnazisták első helyezést értek el.
A csapat tagjai: Móré Judit (11.b), Bogdándi Lilla (11.b), Kiss Anna (11.b), Bíró Kincső (11.d) , és Csitári Nóra (12.c), Bőhm Zsombor (12.c), Bosits Balázs (12.c), Morassi Dávid (12.c), Haála Kada (12.c), Mazzag Bálint (12.c), Bege Áron (12.c).

A Falmászó Diákolimpia országos döntőjében:
- az I. Korcsoportban
Góbor Jázmin (2.a) első,
Horák Zsófia (2.b) második lett,
- a II. Korcsoportban
Góbor Szonja a második helyen végzett.

A Sakk Diákolimpia országos döntőjében:
- egyéni értékszámos kategóriában
Kocsis Péter (5.b) II. korcsoport 1. helyezést,
Bolgár Janka (9.d) IV. korcsoport 10. helyezést ért el.
- egyéni amatőr kategóriában
Radványi Bence (6.b) III. korcsoport 18. helyezést ért el.

Gratulálunk!

A Varga Tamás Matematikaverseny eredményei

Tanulóink a Varga Tamás Matematikaverseny a következő eredményeket érték el:

7/II kategória (7.c osztály)

  • 1. Bencsik Ádám
    felkészítő tanár: Gyenes Zoltán
  • 3. Bán-Szabó Áron
    felkészítő tanár: Hujter Bálint
  • 5. Kovács Tamás
  • 11. Fleiner Zsigmond
    felkészítő tanár: Gyenes Zoltán
  • 11. Terjék András József
    felkészítő tanár: Hujter Bálint, Gyenes Zoltán
  • 14. Pongrácz András Kristóf
    felkészítő tanár: Gyenes Zoltán

8/II. kategória (8.c osztály)
  • 1. Argay Zsolt
  • 2. Várkonyi Zsombor
  • 3. Tóth-Rohonyi Iván
  • 4. Füredi Erik
  • 5. Gyetvai Miklós
  • 7. Hervay Bence
    felkészítő tanár: Rubóczky György
  • 11. Győrffy Johanna
  • 11. Horváth Balázs
    felkészítő tanár: Fazakas Tünde
  • 13. Kovács Bertold
    felkészítő tanár: Rubóczky György, Fazakas Tünde
  • 13. Márton Kristóf
    felkészítő tanár: Rubóczky György

Gratulálunk!

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Tanulóink a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen a következő eredményeket érték el:

3. osztály:

  • 1. Veres Dorottya (3.a)
    felkészítő tanár: Oros Márta

5. osztály:
  • 18. Virág Rudolf
    felkészítő tanár: Jakucs Erika, Temesvári Miklós

6. osztály:
  • 1. Móricz Benjámin (6.b)
    felkészítő tanár: Rubóczky György

7. osztály:
  • 2. Kolozsvári Bence (7.c)
    felkészítő tanár: Hujter Bálint, Gyenes Zoltán
  • 10. Terjék András József (7.c)
    felkészítő tanár:Gyenes Zoltán, Hujter Bálint

8. osztály:
  • 1. Füredy Erik (8.c)
    felkészítő tanár: Rubóczky György
  • 4. Várkonyi Zsombor (8.c)
    felkészítő tanár: Rubóczky György, Pósa lajos
  • 5. Gyetvai Miklós (8.c)
    felkészítő tanár: Rubóczky György
  • 9. Márton Kristóf (8.c)
    felkészítő tanár: Rubóczky György

9. osztály:
  • 2. Kálóczy Kristóf (9.c)
    felkészítő tanár: Gyenes Zoltán, Kiss Géza

10. osztály:
  • 1. Saár Patrik (10.c)
    felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Juhász Péter
  • 2. Szabó Kristóf (10.c)
    felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely
  • 4. Szabó Dávid (10.c)
    felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely

11. osztály:
  • 4. Imolay András (11.c)
  • 7. Németh Balázs (11.c)
  • felkészítő tanár: Hujter Bálint, Gyenes Zoltán

12. osztály:
  • 4. Kovács Benedek (12.c)
  • 6. Bosits Balázs (12.c)
  • 7. Bege Áron (12.c)
    felkészítő tanár: Fazakas Tünde, Dobos Sándor

Gratulálunk!

LOGO Országos Számítástechnikai Verseny

A LOGO Országos Számítástechnikai Versenyen Szünder Barna Ferenc (9.b) 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Blénessy Gabriella.

Gratulálunk!

Náboj Nemzetközi Matematikaverseny, 2017.04.07.

A Náboj Nemzetközi Matematikaversenyen iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

Senior kategória
4. Bege Áron (12.c), Csitári Nóra (12.c), Nagy Dávid (11.c), Kovács Benedek (12.c), Szakács Lili Kata (12.c)

Junior kategória
1. Győrffy Ágoston (10.c), Nagy Nándor (9.c), Sokvári Olivér (9.c), Szabó Kristóf (10.c), Tóth Balázs (9.c)

Gratulálunk!

A "Túl az első X-en – Tehetsz a jövődért, válassz!" verseny eredménye

A 12. A osztály 4 fős („Nightingale”) csapata nyerte az Európai Parlament Tájékoztatási Irodája és a Nemzeti Választási Iroda 2016/17-es középiskolai vetélkedősorozatát, a Túl az első X-en – Tehetsz a jövődért, válassz! elnevezésű versenyt.

A csapat tagjai: Végh Dóra, Hegedűs Anasztázia, Tikász Ábel, Nagy Titusz

Felkészítő tanáruk: Turcsányi Márta

Az országos döntőben elért 1. helyezés jutalma: egy-egy iPhone 6S a versenyzőknek, illetve egy strasbourgi utazás az Euroscola játék 2017 őszén tartandó programjára egy osztálynyi diák számára

Gratulálunk!

A matematika OKTV II. kategóriájának eredményei

A matematika OKTV II. kategóriájának országos döntőjében tanulóink a következő eredményeket érték el:
5. Andó Szabolcs (12.b)
felkészítő tanár: Kocsis Szilveszter, Orosz Gyula
25. Ujváry Szilvia Réka (11.d)
28. Palánki Lajos (11.d)
felkészítő tanár: Szakács Péter, Solti Edit, Paróczay József
46. Kovács Jonatán Mátyás (12.d)
felkészítő tanár: Kocsis Szilveszter

Gratulálunk!

Kunfalvi Rezső Olimpia válogatóverseny és az Országos Szilárd Leó fizikaverseny eredményei

Kunfalvi Rezső Olimpia válogatóversenyen Németh Balázs (11.C) 5. lett (így az Indonéziába utazó keret tagja, tanára: Csefkó Zoltán; 10. Németh Róbert (12.C); 14. Fajszi Bulcsú (9.C) tanáruk: Horváth Gábor

Országos Szilárd Leó fizikaversenyen 10. Németh Róbert (12.C), tanára: Horváth Gábor

A földrajz OKTV országos döntőjének eredménye

A földrajz OKTV országos döntőjében Verkmann Zsombor (11.d) 12. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Vizy Zsolt, Gálné Domoszlai Erika.
Gratulálunk!

Az orosz nyelv OKTV országos döntőjének eredménye

Az orosz nyelv OKTV I. kategóriájának országos döntőjében Doktor Rebeka Dóra (11.a) 6. helyezést, Dér Levente (12.b) 10. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Becsák Viktória.
Gratulálunk!

Az olasz nyelv OKTV országos döntőjének eredménye

Az olasz nyelv OKTV I. kategóriájának országos döntőjében Tárkányi Damján Péter (11.c) 5. helyezést ért el. Felkészítő tanár: Rábayné Füzesséry Anikó, Kolonits Klára.
Gratulálunk!

A biológia OKTV országos döntőjének eredményei

A biológia OKTV országos döntőjében tanulóink a következő eredményeket érték el:
I. KATEGÓRIA
14. Csákai-Szőke Péter (11.d) felkészítő tanár: dr.Erős-Honti Zsolt, Kocsi Attila, Erős-Honti Julianna
24. Jegorov Júlia (11.a)
felkészítő tanár: Kocsi Attila, Erős-Honti Julianna

II. KATEGÓRIA
2. Striker Balázs (11.b)
felkészítő tanár: Erős-Honti Julianna, dr. Erős-Honti Zsolt
3. Semperger Zsolt (12.b)
9. Bottlik Olívia (12.b)
felkészítő tanár: Nagy Péter
14.Tomcsányi Kinga (11.b)
26. Majoros Anikó (11.b)
felkészítő tanár: Erős-Honti Julianna, dr. Erős-Honti Zsolt
38.Takách Éva (12.b)
felkészítő tanár: Nagy Péter
43.Boros Dániel (11.b)
felkészítő tanár: Erős-Honti Julianna

Gratulálunk!

A "Grande Dictée" verseny eredménye

A Francia Intézet által szervezett "Grande Dictée" versenyen Mazzag Bálint (12.c) első helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bartha Gabriella.

Gratulálunk!

A Matematika OKTV eredmény (III. kategória)

Iskolánk tanulói a Matematika OKTV III. kategóriájában a következő eredményeket érték el:
3. Bukva Balázs Vince (11.c)
7. Imolay András (11.c)
8. Kovács Benedek (12.c)
9. Zólomy Kristóf (11.c)
11. Németh Balázs (11.c)
13. Temesi András (12.c)
15. Molnár-Sáska Zoltán Gábor (11.c)
16. Bege Áron (12.c)
18. Szakály Marcell (11.c)
19. Alexy Marcell (11.c)
20. Vankó Miléna (11.c)
21. Gergely Patrik (11.c)
21. Bosits Balázs (12.c)
21. Németh Róbert (12.c)
21. Záhorský Ákos (11.c)
27. Janzer Orsolya Lili (11.c)
31. Cseh Viktor (11.c)
31. Pap Benedek Gábor (11.c)
31. Mazzag Bálint (12.c)
37. Nagy Dávid Paszkál (11.c)
37. Barabás Ábel (11.c)


Gratulálunk!

A Nemzetközi Filozófiai Diákolimpia válogatóversenyének eredménye

A Nemzetközi Filozófiai Diákolimpia válogatóversenye április 7-én volt. Ezen diákjaink az alábbi helyezéseket érték el:

3. Szőke Dániel (11.b) 4. Ujváry Szilvia (11.d)

7. Kovács Marcell Damián (11.d) 8. Móricz Benedek (11.a)

9-13. Rogers Mark (11.d), Boér Dorottya (11.d)

EGMO (European Girls Math Olympiad - Európai Lányok Diákolimpiája), Zürich, 2017.04.06-12

Az Európai Lányok Diákolimpiáján iskolánk képviseletében

Janzer Lili (11.c) 31 ponttal aranyérmet,
Kerekes Anna (10.c) 20 ponttal ezüstérmet szerzett.

A négytagú magyar csapat összességében a 4. helyen végzett a 44 ország között.

Gratulálunk!

A Magyar nyelv OKTV döntőjének eredménye

A Magyar nyelv OKTV döntőjében Doktor Rebeka Dóra (11.a) 15. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: dr Osztovits Szabolcs

Gratulálunk!

Horváth Mihály Tehetséggondozó és Múzeumbarát Történelemverseny

Kedves Diákok, Tanárok és Szülők!

A Hadtörténeti Múzeumban 2017. április 6-án, lezajlott versenyünk döntője.

A versenyzők részletes eredményei A 7-8. évfolyam itt. és Az 5-6. évfolyam itt. tekinthetők meg.


Tanulóink közül a döntőben az alábbi eredményeket érték el:

5-6. évfolyamon

3. Bodócs Tamás (5.b) Mátyás király „Fekete serege” témában Felkészítő tanár: Ádámné Laczkó Melinda
1. Törőcsik Lili (6.b) A törökverő krónikása témában Felkészítő tanár: Ádámné Laczkó Melinda

7-8. évfolyamon

4. Csontos András (7.d) Elhurcolva témában Felkészítő tanár: Repárszky Ildikó
11. Striker Áron (8.a) Elhurcolva témában Felkészítő tanár: Ádámné Laczkó Melinda
4. Róka Miklós (7.b) „Tervezz tárlatvezetést!”témában Felkészítő tanár: Ádámné Laczkó Melinda
2. Caracciolo Lara (7.c) „Kedvenc műtárgyam” témában Felkészítő tanár: Szabó Márta
4. Presits Petra (8.a) „Kedvenc műtárgyam” témában Felkészítő tanár: Ádámné Laczkó Melinda

XXIV. Országos Arany János Irodalmi Verseny, Tata, 2017. április 8-9.

A XXIV. Országos Arany János Irodalmi Verseny döntőjén, Tatán, két tanulónk vett részt: Blaskovics Ákos (10.a) és Tímár Jasmine Anna (10.a). Blaskovics Ákos ezüstdiplomát kapott. Felkészítő tanáruk: dr. Kelecsényi László

Gratulálunk!

A Jakucs László és a Teleki Pál földrajzversenyek eredménye

A Jakucs László Földrajz Verseny országos döntőjében, április 7-8-án Jávor Boróka és Szmodits Luca (9.a) 6. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Kádárné Szalay Eszter.

A Teleki Pál Kárpát-Medencei Földrajz Verseny budapesti fordulójában április 8-án Szabó Péter Levente (7.d) első, Várkony Zsombor (8.c) ötödik, Tóth János (8.d) hetedik helyezést ért el. Szabó levente az országos döntőbe jutott. Felkészítő tanáruk: Kádárné Szalay Eszter.

Gratulálunk!

A Horváth Mihály és a Bonus Intra történelemverseny eredménye

A 2016-2017. évi Horváth Mihály középiskolai történelemversenyen Blaskovics Ákos (10.a) (felkészítő tanára: Bihari Péter) 1. helyezést, Rajkai László (9.a) (felkészítő tanára: F. Tóth Zoltán) 10. helyezést ért el.

A Bonus Intra Országos Történelemversenyen Fárizs Mihály (11.a) (felkészítő tanára: Foki Tamás és F. Tóth Zoltán) 3. helyezést ért el.

Az eredményekhez gratulálunk!

A Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV döntőjének eredménye

A Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV döntőjében Dittrich Rebeka (11.b) 7. helyezést ért el. Felkészítő tanára: dr. Oláh Tibor.

Gratulálunk!

A Fizika OKTV döntőjének eredménye

A Fizika OKTV döntőjében tanulóink a következő eredményeket érték el:

I. kategória

10. Németh Balázs (11.c) felkészítő tanár: Csefkó Zoltán, Dvorák Cecília
17. Szakály Marcell (11.c) felkészítő tanár: Csefkó Zoltán, Dvorák Cecília
19. Palánki Lajos (11.d) felkészítő tanár: Csefkó Zoltán, Pintér Géza, Schramek Anikó
20. Bálint Martin (11.c) felkészítő tanár: Csefkó Zoltán, Dvorák Cecília, Gärtner István
21. Balázs Bence (11.d) felkészítő tanár: Csefkó Zoltán, Dvorák Cecília, Pintér Géza
29. Alexy Marcell (11.c) felkészítő tanár: Csefkó Zoltán, Dvorák Cecília, Krisztián Dávid

II. kategória

14. Németh Róbert (12.c) felkészítő tanár: Horváth Gábor, Szokolai Tibor

Gratulálunk!

A Latin nyelv OKTV döntőjének eredménye

A Latin nyelv OKTV döntőjében tanulóink a következő helyezéseket érték el:

Takács Boglárka (11.b) - 6. hely
Tomcsányi Kinga (11.b) - 35. hely

felkészítő tanár: Péli Ágota

Gratulálunk!

A Magyar Irodalom OKTV döntőjének eredménye

Magyar irodalom OKTV döntőjében tanulóink a következő helyezéseket érték el:

Bakos Zsófia Kata (11.a) - 1. hely
felkészítő tanár: dr. Osztovits Szabolcs

Tikász Ábel (12.a) - 5. hely
Al-Farman Petra (12.a) - 11.hely
felkészítő tanár: Turcsányi Márta

Jedlovszky Krisztina (11.b) - 22. hely
felkészítő tanár: dr. Oláh Tibor

Nagy Titusz (12.a) - 23. hely
felkészítő tanár: Turcsányi Márta

Gratulálunk!

Miniszteri elismerő oklevelek a diákolimpikonok felkészítéséért

2017. április 6-án az Országházban a következő tanáraink vehettek át miniszteri elismerő oklevelet a diákolimpikonok felkészítéséért:

  • Takács Márta
  • Horváth Gábor
  • Pásztor Attila
  • Surányi László
  • Gyenes Zoltán
  • Kiss Géza
  • Dobos Sándor

Gratulálunk!

Az Arany János Magyar Nyelvi Verseny országos fordulójának eredménye

Az Arany János Magyar Nyelvi Verseny országos fordulóján tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

6. Berzi Dóra (8.a)
felkészítő tanára: Studinger Józsefné

7-11.Éles Dániel (7.c), Homoki Gergely (7.d) és Móricz Benjámin (6.b)
felkészítő tanáraik: Bartek Dániel, Oláh Tibor, Tollár Tamara.

Gratulálunk!

A Budapesti Mezei Futó Diákolimpia eredménye

A Budapesti Mezei Futó Diákolimpia III-IV korcsoportjában iskolánk csapata első helyezést ért el.

A csapat tagjai:

Telek Zsigmond (9.b)
Illanicz Igor (8.d)
Vásárhelyi Máté (8.a)
Tran Máté Son (8.d)
Csontos András (7.d)

A Festival d'italiano országos döntőjének eredményei

Festival d'italiano (országos olasz verseny) eredményei:

Versmondás
1. Solymosi Olivér (9.b)

Esszéírás
2. Molnár Cecília (11.b)

Versfordítás
3. Tóth Franciska (11.a)
dicséret:
Györkő Dorka (11.d)
Ohnmacht Alíz (11.d)

Emilia Romagna kultúrtörténeti vetélkedő
4. Tóth Franciska (11.a), Győri László András (11.d), Majoros Anikó (11.b), Jedlovszky Krisztina (11.b)

Gratulálunk!

A Diák Sakkolimpia, országos csapatbajnokság döntő eredményei

A 2016/2017. tanévi Diák Sakkolimpia, országos csapatbajnokság döntő eredményei

III.-IV. korcsoport felsős fiú csapat országos bajnok:

  • Füredi Erik Benjámin (8.c)
  • Tóth Ábel Levente (8.c)
  • Kocsis Péter (5.b)
  • Csontos Dávid Ferenc (7.c)

V.-VI. korcsoport gimnazista lány csapat országos 2. helyezés, Budapest bajnok
  • Bolgár Janka (9.d)
  • Terjék Ágota (9.b)
  • Molnár-Sáska Zsófia Eszter (9.c)

V.-VI. korcsoport gimnazista fiú csapat országos 6. helyezés, Budapest 2. helyezés
  • Ngo Tan Don (12.c)
  • Bege Áron (12.c)
  • Márton Dénes (10.c)
  • Kálóczi Kristóf (9.c)
  • Molnár-Sáska Zoltán Gábor (11.c)

Gratulálunk!

1 %

Kedves Támogatóink!

Megköszönjük, ha alapítványaink számára felajánlják adójuk 1%-t.

Az alapítványaink adószáma letölthető itt

A Fazekas igazgatósága

A XXVIII. Bátaszéki Matematikaverseny döntőjének eredményei (2017. március 24.)

A XXVIII. Bátaszéki Matematikaverseny országos döntőjének eredményei:

3. osztály:

  • 1. Veres Dorottya (3.a)
    felkészítő tanár: Csájiné Knézics Anikó, Horváth-Szabóné Tamás Andrea

5. osztály:
  • 24. Kun Marcell (5.e)
    felkészítő tanár: Temesvári Miklós, Jakucs Erika

6. osztály:
  • 3. Móra Márton (6.a)
    felkészítő tanár: Pereczes Marianna
  • 6. Móricz Benjámin (6.b)
  • 20. Harmati László Árpád (6.b)
  • 25. Radványi Bence (6.b)
    felkészítő tanár: Rubóczky György

7. osztály:
  • 5. Gulyás Petra (7.c)
  • 10. Bán-Szabó Áron (7.c)
  • 18. Bencsik Ádám (7.c)
  • 20. Reimann Kristóf (7.c)
    felkészítő tanár: Hujter Bálint, Gyenes Zoltán

8. osztály:
  • 2. Győrffy Johanna (8.c)
  • 3. Füredi Erik (8.c)
  • 4. Nguyen Bich Diep (8.c)
  • 8. Le Julianna Phuonglinh (8.c)
  • 8. Tóth-Rohonyi Iván (8.c)
  • 12. Márton Kristóf (8.c)
    felkészítő tanár: Fazakas Tünde, Rubóczky György

Gratulálunk!

A Német nyelv OKTV döntőjének eredménye

A Német nyelv OKTV I. kategóriájának döntőjében Tárkányi Damján (11.c) 1. helyezést ért el. Felkészítő tanárai: Kolonits Klára, Bujk Ildikó

Gratulálnk!

Az Informatika OKTV döntőjének eredménye

Az Informatika OKTV döntőjében tanulóink a következő eredményeket érték el:

I. kategória (alkalmazói ismeretek)

  • 14. Olexó Gergely (12.c)
    felkészítő tanár: Pásztor Attila

II. kategória (programozási ismeretek)
  • 3. Janzer Orsolya Lili (11.c)
    felkészítő tanár: Pásztor Attila, Weisz Ágoston, Dankovits Attila, Weisz Ambrus, Danka Miklós
  • 4. Kovács Benedek (12.c)
    felkészítő tanár: Pásztor Attila, Weisz Ágoston
  • 6. Szakály Marcell (11.c)
    felkészítő tanár: Pásztor Attila, Weisz Ágoston
  • 7. Németh Balázs (11.c)
    felkészítő tanár: Weisz Ágoston, Szoldatics József
  • 9. Alexy Marcell (11.c)
    felkészítő tanár: Weisz Ágoston, Szoldatics József
  • 22. Nagy Ábel Mihály (12.c)
    felkészítő tanár: Szoldatics József
  • 27. Cseh Viktor (11.c)
    felkészítő tanár: Pásztor Attila, Weisz Ágoston, Szoldatics József
  • 35. Vásárhelyi Máté (12.c)
    felkészítő tanár: Pásztor Attila
  • 40. Derényi Áron (12.d)
    felkészítő tanár: Pásztor Attila, Farkas Csaba
  • 50. Molnár-Sáska Zoltán Gábor (11.c)
    felkészítő tanár: Pásztor Attila, Nikházy László, Danka Miklós

Gratulálunk!

Az Angol nyelv OKTV döntőjének eredménye

Az Angol nyelv OKTV döntőjében tanulóink a következő eredményeket érték el:

I. kategória

  • 28. Ágoston András Iván (12.d)
    felkészítő tanár: Zanatiné Szántai Ildikó

II. kategória
  • 6. Veres Dóra Erzsébet (11.b)
    felkészítő tanár: Szabó Katalin
  • 20. Tényi Dorottya (12.b)
    felkészítő tanár: Jilly Viktor
  • 33. Szépkúti Fanny (12.b)
    felkészítő tanár: Jilly Viktor

Gratulálunk!

A Kémia OKTV döntőjének eredménye

A Kémia OKTV döntőjében tanulóink a következő helyezéseket érték el:

Kémia I. kategória

  • Boros Dániel (11.b) - 8. hely
    felkészítő tanár: Keglevich Kristóf
  • Szurop Máté István (12.d) - 9. hely
    felkészítő tanár: Albert Attila, Rakota Edina
  • Martinusz Róbert Márk (11.b) - 11. hely
    felkészítő tanár: Albert Attila, Keglevich Kristóf
  • Lelik Alíz Hanga (12.c) - 15. hely
    felkészítő tanár: Albert Attila
  • Striker Balázs (11.b) - 16. hely
    felkészítő tanár: Keglevich Kristóf
  • Besenyi Tibor (10.c) - 21.hely
    felkészítő tanár: Albert Attila, Balázsné Kerek Marianna
  • Beke Áron Kristóf (12.b) - 22. hely
    felkészítő tanár: Albert Attila
  • Török Péter István (12.c) - 25. hely
    felkészítő tanár: Albert Attila
  • Jedlovszky Krisztina (11.b) - 27. hely
    felkészítő tanár: Keglevich Kristóf

Kémia II. kategória
  • Semperger Zsolt (12.b) - 4. hely
    felkészítő tanár: Albert Attila, Keglevich Kristóf

Gratulálunk!

A Vizuális kultúra OKTV döntőjének eredménye

A Vizuális kultúra OKTV-n Ürmössy Barbara 11.b osztályos tanulónk 5. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Mészáros Zsuzsanna

Gratulálunk!

Az Oláh György Országos Kémiaverseny döntőjének eredménye

Az Oláh György Országos Kémiaverseny döntőjében tanulóink a következő eredményeket érték el:

  • Besenyi Tibor (10.c) - 2. hely
    felkészítő tanár: Balázsné Kerek Marianna,Albert Attila
  • Beke Áron Kristóf (12.b) - 2. hely
    felkészítő tanár: Albert Attila

Gratulálunk!

A 26. Nemzetközi Magyar Matematikaverseny eredményei

A 26. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyt az idén Somorján (Szlovákia), 2017. március 23-27. között rendezték meg.

Diákjaink a következő eredményeket érték el:
9. osztályosok:
Tóth Balázs (9.c), III. díj,
Fejes Eszter (9.c), dicséret
felkészítő tanár: Kiss Géza, Gyenes Zoltán

10. osztályosok:
Matolcsi Dávid (10.c), I. díj
Szabó Dávid (10.c), I. díj
felkészítő tanár: Dobos Sándor, Kiss Géza

11. osztályosok:
Lakatos Ádám (11.c), III. díj,
Záhorský Ákos (11.c), II. díj (a felvidéki csapat tagjaként)
felkészítő tanár: Gyenes Zoltán, Hujter Bálint

12. osztályosok
Glattfelder Hanna (12.c), dicséret
felkészítő tanár: Fazakas Tünde

Gratulálunk!

A Dr. Árokszállásy Zoltán Biológia-környezetvédelmi Verseny eredményei

A Dr. Árokszállásy Zoltán Biológia-környezetvédelmi Verseny országos döntőjének eredményei:

II. kategória:
8. Tímár Jasmine Anna (10.a), felkészítő tanár: Kocsi Attila
10. Pálya Hanna (10.b), felkészítő tanár: Erős-Honti Julianna, Nagy Péter
döntős:
Fülöp Anna Tácia (10.c), felkészítő tanár: Erős-Honti Julianna, Kocsi Attila

III. kategória
1. Striker Balázs (11.b), felkészítő tanár: Erős-Honti Julianna, Erős-Honti-Zsolt
9. Tomcsányi Kinga (11.b), felkészítő tanár: Erős-Honti Julianna, Erős-Honti-Zsolt
14. Csákai-Szőke Péter (11.d), Erős-Honti Julianna, Erős-Honti-Zsolt

döntős:
Bodonyi Simon (11.b)
Szőke Dániel (11.b)
Majoros Anikó (11.b)
Fricska Dorottya Ibolya (11.b)
Dudás Kata (11.b)
felkészítő tanár: Erős-Honti Julianna, Erős-Honti-Zsolt

Gratulálunk!

A Lukin Eszter Vegyeskar lett az Év kórusa

A Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége által meghirdetett Éneklő Ifjúság minősítő hangversenyén 2017.03.18-án a Lukin Eszter Vegyeskar a legmagasabb, Arany Diplomával minősítést érte el. A kórus a kiemelkedő teljesítményével elnyerte az Év kórusa kitüntető címet is.

Gratulálunk a kórus minden tagjának és Németh Sándor tanár úrnak!

HungeoContest (Angol Nyelvű Országos Földrajzverseny), Pécs, 2017.03.10-11

A HungeoContest (Angol Nyelvű Országos Földrajzverseny) döntőjében, Pécsett, 2. helyezést ért el Verkmann Zsombor 11.c osztályos tanuló. (Felkészítő tanárai:Vizy Zsolt és Gálné Domoszlai Erika)

Ezzel tagja lett a Belgrádban megrendezendő 14. Nemzetközi Földrajzi Diákolimpián a hazánkat képviselő négy fős csapatnak.

Gratulálunk!

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny országos döntőjének eredményei, 2017.03.11

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny országos döntőjében iskolánk csapatai a következő helyezéseket érték el:

5. osztály:
2. Gekkók (5.b)
Fok Miklós, Varga Gréta Anna, Lévai Bendegúz, Rausch Ákos
felkészítő tanár: Gálné Domoszlai Erika

7. osztály, gimnáziumi kategória:
5. Ez nem volt a megoldókulcsban! (7.c)
Bán-Szabó Áron, Bencsik Ádám, Fleiner Zsigmond, Kovács Tamás Mihály
felkészítő tanár: Kocsi Attila, Albert Attila, Pintér Géza, Vizy Zsolt

8. osztály, általános iskolai kategória:

4. BiKéFiFő 2.0 (8.b)

Szapanidu Szofia, Balkányi Zsófia, Müllner Tamás, Sándor Anna Viola
felkészítő tanár: Gálné Domoszlai Erika, Pintér Géza, Vizy Zsolt, Balázsné Kerek Marianna

8. osztály, gimnáziumi kategória:
2. Terepasztal lovagjai (8.c)
Füredi Erik, Gyetvai Miklós, Hervay Bence, Tóth-Rohonyi Iván
felkészítő tanár: Kádárné Szalai Eszter, Schramek Anikó, Rakota Edina

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny eredménye

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny fővárosi fordulóján Homoki Gergely 7.d osztályos tanuló első helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Dr. Oláh Tibor
Gratulálunk!

Az átvételi vizsga eredménye a leendő 9.d osztályba

Az átvételi bizottság javaslata alapján az Igazgató Úr által hozott döntés megtekinthető itt.

Iskolavezetőség
2017.03.13.

A Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi verseny végeredménye

2016–2017. tanévi Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny döntője 2017.03.11-én volt Szegeden. A döntőben tanulóink a következő eredményeket érték el:

- az első kategóriában:
   8. Móricz Aurél (10.b)
   12. Ruha Midián (10.b)

- a második kategóriában:
   2. Takács Boglárka (11.b)
   8. Finta Ervin (11.a)

Valamennyi diák felkészítő tanára Péli Ágota.

Gratulálunk!

Beiskolázás a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola 1. évfolyamára, a 2017-2018-as tanévre

Az általános iskola első osztályába jelentkezők közül kisorsoltak névsora (jkv.), megtekinthető itt.
A beiratkozásról, ill. további tudnivalókról előreláthatóan március végéig értesítést küldünk.

Iskolavezetőség
2017.03.10.

Romanian Master of Mathematics, Bukarest, 2017.02.22-27

A Romanian Master of Mathematics matematikaversenyen iskolánkat Bukva Balázs és Molnár-Sáska Zoltán 11.C osztályos tanuló képviselte, mindketten bronzérmet szereztek.

Gratulálunk!
2017.03.10.

Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntő, 2017.03.04

Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjében

a 9. osztály - emelt gimnázium kategóriájában

- első helyezést ért el a 9. c osztály Kolbászlé nevű csapata (Molnár Bálint, Tóth Balázs, Sokvári Olivér, Nguyen Thac Bach, felkészítő tanáruk: Kiss Géza)

- második helyezést ért el a 9.c osztály Ez most a magyar Bolyai? nevű csapata (Kálóczi Kristóf, Kotmayer Előd, Martinák Zalán, Nagy Nándor, felkészítő tanáraik: Gyenes Zoltán, Kiss Géza, Nikházy László)

a 10. osztály - emelt gimnázium kategóriában

- első helyezést ért el a 10.c osztály Négyfarkú Kutya Párt nevű csapata (Fuisz Gábor, Győrffy Ágoston, Saár Patrik, Szabó Dávid, felkészítő tanáraik: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely)

- második helyezést ért el a 10.c osztály Legyünk már túl rajta! nevű csapata (Mészáros Anna, Márton Dénes, Matolcsi Dávid, Kerekes Anna, felkészítő tanáraik: Dobos Sándor, Kiss Géza, Kiss Gergely)

a 11. osztály - emelt gimnázium kategóriában

- első helyezést ért el a 11.c osztály Májmedence nevű csapata (Imolay András, Molnár-Sáska Zoltán, Záhorský Ákos, Bukva Balázs, felkészítő tanáraik: Hujter Bálint, Gyenes Zoltán, Szűcs Gábor, Pósa Lajos)

a 12. osztály - emelt gimnázium kategóriában

- első helyezést ért el a 12.c osztály Felső határ nevű csapata (Bege Áron, Csitári Nóra, Kovács Benedek, Szakács Lili Kata, felkészítő tanáraik: Fazakas Tünde, Dobos Sándor, Pósa Lajos)

A Kolbászlé, a Négyfarkú Kutya Párt, Májmedence és a Felső határ csapatok bejutottak a verseny nemzetközi döntőjére is.

Gratulálunk!

Tájékoztató a 2017/2018-a tanév iskolai hittanoktatásról.

Értesítjük a jelenlegi, és a 2017/2018-as tanévre hozzánk beiratkozó 1-8. évfolyamos tanulóink szüleit, hogy az un. bevett egyházak képviselői tájékoztatást (vagy tájékoztató anyagot) adnak a szülőknek arról, hogy az egyház, a vallási közösség hogyan képzeli a hit és erkölcstan tantárgy oktatását iskolánkban. A tájékoztató helyszíne a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium (1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8.) 213-a terem, ideje 2017. március 13. (hétfő) 16 óra.

2017. március 3.

Szokolai Tibor
igazgatóhelyettes

MROE Primavera-díj

Póczos Valéra és Mészáros Zsuzsanna tanárnők vehették át elsőként a Magyar Rajztanárok Országos Egyesülete által alapított Primavera díját. A díjat 35 év alatti, tehetséges és a szakmai közösségért sokat tett rajzpedagógusok számára alapították. A díj részét képezi egy felkérés előadás tartására az 1. Művészetpedagógiai Konferencián, az ELTÉ-n, június 22-23-án.

Gratulálunk!

Felvételi tájékoztató négy és hat évfolyamos gimnáziumunkba, a 2017/2018-as tanévre

Hatodik osztályos tanulóknak:
felvételi tájékoztató, megtekinthető itt!
Nyolcadik osztályos tanulóknak:
felvételi tájékoztató, megtekinthető itt!
Bp., 2017. február 16.
Iskolavezetőség

Fazekas Biológia Verseny eredményei

A Fazekas Biológia Verseny első furdulójának eredményei megtekinthetőek itt

Bp., 2017. március 2.

A Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny végeredménye

A Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny programozás kategóriájában iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

1. Kiss Gergely (10.c), felkészítő: Dankovics Attila, Weisz Ágoston, Pásztor Attila
1. Vári-Kakas Andor (10.c), felkészítő: Farkas Csaba, Nikházy László, Leitereg András, Pásztor Attila, Weisz Ágoston, Kiss Gergely
4. Nagy Nándor (9.c), felkészítő: Weisz Ágoston, Nikházy László, Dankovics Attila, Farkas Csaba, Leitereg András
6. Martinák Zalán (9.c), felkészítő: Pásztor Attila, Weisz Ágoston
7. Tran Ádám (10.c), felkészítő: Leitereg András, Nikházy László, Farkas Csaba
10. Fuisz Gábor (10.c), felkészítő: Nikházy László, Leitereg András, Farkas Csaba, Weisz Ágoston, Dankovics Attila, Danka Miklós

Gratulálunk!

A partneri elégedettség-mérés értékelése

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

A kérdőíves partneri elégedettség-mérés értékelése elkészült, azt - a 2008-as és 2011-es hasonló felmérés adataival összevetve - megtekinthetik a Mérés-értékelés menüponttal elérhető oldalunkon.

Köszönjük, hogy ilyen nagy arányban fejezték ki véleményüket az iskola munkájáról!

Bp., 2017. január 13.
Iskolavezetőség

Felmentési kérelem a 7-12.évfolyamon a délutáni időszakra szervezett heti 2 testnevelés óra alól

Tisztelt Szülők!

Intézményünkben a 7-12. évfolyamon a kötelező heti 5 testnevelés órát az órarendbe beépített heti 3 testnevelés óra mellett 2 óra délutáni foglalkozás keretében biztosítjuk tanulóinknak.

A 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről 27. § (11) alapján a heti 2 délutáni időszakban szervezett testnevelés óra alól a következő esetben lehet felmentési kérelmet benyújtani a II. félévre:

egyesületben legalább heti két óra sporttevékenységet folytató tanuló kérelme alapján – amennyiben délután szervezett testnevelés órával ütközik – a félévre érvényes, az egyesület által kiállított igazolással.

A II. félévre szóló felmentési kérelmeket a kiküldött formanyomtatványon, az egyesületi igazolással, pecséttel együtt 2017. január 20-ig szíveskedjenek leadni a testnevelő tanároknak!

Kérjük, segítsék elő a gyorsabb adminisztrációt e-mail címük megadásával, így a határozatot hamarabb tudjuk elküldeni Önöknek.

Köszönettel:

Igazgatóság

A formanyomtatvány letölthető innen.

Bp., 2017. január 5.
Iskolavezetőség

Tanulóink sikere az Ifjúsági Gó Csapat Európa-bajnokságon, Grenoble (Franciaország), 2017.02.22

Az Ifjúsági Gó Csapat Európa-bajnokságon a Magyar Ifjúsági Válogatott bronzérmet szerzett. A válogatottnak három fazekasos diák is a tagja:

  • Csizmadia Róbert 11.c
  • Billege Boáz 5.a
  • Csizmadia Viktória 10.c

Az egyéni versenyben Csizmadia Róbert a 14. helyen végzett az U20 (20 éven aluliak) kategóriában 52 induló közül, míg Billege Boáz a 32. helyen végzett az U16 (16 éven aluliak) kategóriában 79 indulóból.

Gratulálunk!

13. Nemzetközi Junior Természettudományi Olimpia

A 2016. december 2. és 11. között Indonéziában (Bali városában) rendezett 13. Nemzetközi Junior Természettudományi Olimpián (International Junior Science Olympiad, IJSO)

  • Fajszi Bulcsú aranyérmet szerzett, és ő lett a legjobb teljesítményű Európai Uniós diák,
  • Nguyen Thac Bach ezüstérmet szerzett,
  • Gulácsi Máté bronzérmes lett.

Valamennyien a 9.C osztály tanulói.

Gratulálunk!
2017. január 21.

Bolyai Matematika Csapatverseny (3-8. osztály)

A 7.c osztály „TÁTÁÁÁÁÁ" csapata (tagjai: Bán-Szabó Áron, Bencsik Ádám, Kovács Tamás Mihály, Terjék András József; felkészítő tanáraik: Gyenes Zoltán és Hujter Bálint), valamint

a 8.c osztály "ABSZOLÚT ÉRTÉKESEK" csapata (Füredi Erik Benjámin, Gyetvai Miklós, Kószó Máté József, Tóth-Rohonyi Iván; felkészítő tanáraik: Fazakas Tünde és Rubóczky György)

a Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjén elért teljesítményével bejutott a verseny nemzetközi döntőjére.

Gratulálunk!
2016. december 23.

Diákolimpiai sporteredmények

A Budapesti Diáksport Szövetség idén is jutalmazta a 2015/2016. tanév országos diákolimpiai döntőkön első helyezett tanulókat. Intézményünkből Czipó Marcell, 10.d osztályos tanuló részesült elismerésben a díjátadó ünnepségen, aki 300 m-es síkfutásban győzött a tavalyi tanévben. Felkészítő tanára: Koczka Anikó.

Az asztalitenisz diákolimpia budapesti döntőjén a Király Attila, Klekner Botond, Korinek Bulcsú összeállítású csapat az I-II. korcsoportosok versenyében a 2. helyen végzett.

Gratulálunk!
Bp., 2016. december 19.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjén a 7. osztályos gimnáziumi kategóriában a 7.d "Mi beszélni magyar" csapata (tagjai: Csontos András, Homoki Gergely, Boér Bence, Róbert Júlia Emília, felkészítő tanáruk: dr. Oláh Tibor) a szabadon választott produkció különdíját nyerte.

Gratulálunk!
2016. december 12.

Baltic Sea Philosophy Essay Event 2016

Szőke Dániel, iskolánk 11.b osztályos tanulója a Baltic Sea Philosophy Essay Event 2016 versenyen Honorary mentiont (dicséretet) kapott. Felkészítő tanárai: Bernáth László és Takács Márta.

Gratulálunk!

Sound in the silence nemzetközi projekt

Iskolánk hét diákja Szabó Márta tanárnő kíséretében 2016. szeptember 29. és október 6. között egy nemzetközi történelmi-művészeti projektben vett részt.

A projekt beszámolója elérhető itt.

A fazekasos diákok eredményesen szerepeltek a Metropoliszok 1. Diákolimpiáján, Moszkvában

A Metropoliszok 1. Diákolimpiáján a kizárólag fazekasos diákokból álló budapesti csapat remekül megállta a helyét a 22 világváros csapatának részvételével lezajlott versenyen.

Matematikából Janzer Lili (11.c) ezüstérmet, Nagy Dávid (11.c) bronzérmet nyert.
Fizikából Szakály Marcell (11.c) ezüstérmet, Németh Balázs (11.c) bronzérmet nyert.
Kémiából Jedlovszky Krisztina (11.b) és Boros Dániel (11.b) egyaránt bronzérmet nyert.
Informatikából Molnár-Sáska Zoltán (11.c) ezüstérmet, míg Gergely Patrik (11.c) bronzérmet nyert.

Az egyéni eredmények összegzésével kialakult csapatversenyben elért 6. helyezéséért a budapesti csapat II. díjat kapott. A főversenyek előtt rendeztek egy érettségi szintű feladatokból álló "blitz contest"-et is, ezen 5. helyezést ért el, amiért egy kisebb kupát is kapott csapatunk.

Gratulálunk!

Erasmus +

Örömmel értesítünk mindenkit, hogy a 2016 évi „Új kihívások, innovatív válaszok” Erasmus+ pályázatunk támogatást nyert. A projekt összefoglalása itt olvasható.

Erasmus +

Örömmel értesítünk mindenkit, hogy 2015 évi „Tehetséggondozás mesterfokon” Erasmus+ projektünk beszámolóját elkészítettük. A projekttel kapcsolatos információk, beszámolók elérhetőek itt.

Megújult biológia munkaközösség oldal!

Kedves Diákok, Biológia Szakos Kollégák, Szülők!

Látogassák meg megújult, folyamatosan bővülő honlapunkat, ahol tájékozódhatnak az iskolánkban folyó biológia oktatásról, programokról, versenyekről és az aktuális szakmai eseményekről. Az oldal a Munkaközösségek - Biológia úton érhető el az iskolai honlap főoldaláról.
Üdvözlettel: A Fazekas biológia munkaközössége

Magyar tudós csapata erősíti Einstein elméletét

Az egykoron a budapesti Fazekas Gimnáziumban érettségiző, jelenleg a Columbia Egyetemen dolgozó Haiman Zoltán és csoportja bebizonyította, hogy az egyik közeli galaxis közepén két szupermasszív fekete lyuk kering egymás körül, egymáshoz nagyon közel.
A Cikket tovább olvashatja itt.

Matematikai szakkör

Iskolánk matematikai szakkör listája megjelent a www.matek.fazekas.hu oldalon.

Tavalyi kompetenciamérés eredményei

A tavalyi kompetenciamérés eredményei megtekinthetőekitt.

Lendület program győztesei

A volt Fazekasos diákok sikeréről szóló beszámolót megtekinthetik itt.

 

Informatikai támogatóink:
RackForest

Együttműködő partner:

hipernetsuli