cím: 1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8. telefon: 06 1 210 10 30 levelezés
e-mail: fazekas@fazekas.hu fax: 06 1 210 07 45 jelszóváltoztatás
Fazekas életképek
Kitüntetések és díjak

Kitüntetések, díjak:

2013/2014

Albert Attila Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok felkészítéséért

Bali Judit Fazekasért kitüntetés

–Trefort Ágoston-díj

Csájiné Knézics Anikó – Magyar Termék Nagydíj

Csefkó Zoltán Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok felkészítéséért

Dobos Sándor Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok felkészítéséért

– Graphisoft-díj

Dvorák Cecília Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikon felkészítéséért

Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Erős-Honti Julianna – a Bolyai Természettudományi Csapatverseny országos fordulójának tanári fődíja

Galata Hajnal – Pedagógus Szolgálati Emlékérem

Gálné Domoszlai Erika – a Bolyai Természettudományi Csapatverseny pesti körzeti fordulójának tanári fődíja

Tehetséggondozásért kitüntetés

Garamvölgyi Béla – Kurucz D. István-díj

– munkáit beválogatták több országos gyűjtőkörű, nyílt szemlére:

a 61. Vásárhelyi Őszi Tárlatra, a VI. Kortárs Önarckép Biennáléra és a Vadászati Kulturális Egyesület kiállítására. Ez utóbbira elfogadott három műből kettőt Vadászati Kulturális Érték-nek minősítettek.

Gyenes Zoltán Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikon felkészítéséért

Hobinka Ildikó – Bárczy István-díj

Horváth Gábor – Rátz Tanár úr Életműdíj és Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok felkészítéséért

dr. Kelecsényiné Molnár Katalin – Pedagógus Szolgálati Emlékérem

Tehetséggondozásért kitüntetés

Kiss Géza Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok felkészítéséért

– Ericsson-díj

dr. Müllner Erzsébet – Bárczy István-díj

Orosz Gyula – Beke Manó Emlékdíj

Pásztor Attila Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok felkészítéséért

Rápli Györgyi – Magyar Termék Nagydíj

Szabó Júlia Miniszteri elismerő oklevél diákolimpikonok felkészítéséért

Számadóné Bíró Alice Fazekasért kitüntetés

Szokolai Tibor Miniszteri elismerő oklevél diákolimpikon felkészítéséért

Táborné Vincze Márta Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok felkészítéséért

Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért Életműdíj

– Németh László-díj

Takács Márta Miniszteri elismerő oklevél diákolimpikon felkészítéséért

Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Temesvári Miklós – Bárczy István-díj

Ujvári Pál – Bárczy István-díj

– Pedagógus Szolgálati Emlékérem

Vancsisin Gáborné – Bárczy István-díj

2012/2013

Albert Attila Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Bíró Zsuzsa – Pedagógus Szolgálati Emlékérem

Foki Tamás – Józsefvárosi Polgármesteri Dicséret

dr. Horváth Antal Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Horváth GáborBonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Tehetséggondozásért kitüntetés

Hraskó András – MTA Pedagógus Kutatói Pályadíj

Jakucs Erika Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Jilly Viktor Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Kiss Géza – MOL Tehetséggondozásért Díj

Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Orosz Gyula – Pro Progressio díj

dr. Müllner Erzsébet Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Pásztor Attila Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok felkészítésében végzett munkáért és

– az MTA Elnöki elismerése a diákolimpikonok eredményes felkészítéséért

Pogáts Ferenc Rátz Tanár úr Életműdíj

Rubóczky György Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

dr. Surányi László – MesterM-díj

– Inspirational Teacher Award 2013 (Massachusetts Institute of Technology)

Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Szabó Júlia Miniszteri elismerő oklevél diákolimpikon felkészítéséért

Szűcs Imre Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Takács Márta Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Táborné Vincze MártaA tehetséggondozásért kitüntetés

Turcsányi Márta Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

Ungor AndreaFazekasért kitüntetés

Zele János Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díj

A napközi munkaközösségFazekasért kitüntetés

A kémia munkaközösség megkapta az Irinyi János országos középiskolai kémiaverseny különdíját a kiemelkedő tehetséggondozó munkáért.

2011/2012

Csájiné Knézics Anikó – Karácsony Sándor-díj

Dobos Sándor – MesterM-díj

Foki TamásFazekasért kitüntetés

Gyenes Zoltán – Graphisoft-díj

Hámori Veronika – Ericsson-díj

Jakucs Erika – Graphisoft-díj

Katona KataFazekasért kitüntetés

Keglevich Kristóf – az Irinyi János Középiskolai Kémia Verseny különdíja az eredményes

felkészítésért

Laczkó László Rátz Tanár úr Életműdíj

dr. Müllner Erzsébet Rátz Tanár úr Életműdíj,

–Természet-Tudomány Diákpályázat tanári Metropolis-fődíja

Pásztor Attila Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok tehetséggondozásáért és

– Miniszteri elismerő oklevél az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyeken végzett többéves tehetséggondozást segítő munkáért

Pluhár Gabriella – Graphisoft-díj,

– a Varga Tamás versenybizottság kiemelt felkészítő tanári díja

dr. Oláh Tibor és

Szentesné Péter Orsolya HunDidac Taneszközminősítő Díjverseny: 2011 Bronz-díj

dr. Surányi LászlóTehetséggondozásért kitüntetés

Szabó Júlia Miniszteri elismerő oklevél diákolimpikon felkészítéséért

Turcsányi Márta – Édes anyanyelvünk országos nyelvhasználati verseny emlékéremmel

díjazott felkészítő tanára

Tehetséggondozásért kitüntetés

Iskolánk a 2011. évi természettudományi és műszaki jellegű tárgyakhoz kapcsolódó rendezvények, események szervezésére kiírt pályázaton Pro Progressio díjban részesült.

2010/2011

Hraskó András Tehetséggondozásért kitüntetés

Jilly Viktor – Bárczy István-díj

Keglevich Kristóf – Hevesy György Országos Kémia Verseny legjobb felkészítő tanár oklevél

Pásztor Attila – Graphisoft-díj

Szakolczai Katalin – Beke Manó Emlékdíj

Szilágyiné Oravecz Márta - Karácsony Sándor-díj

Takács Lajos – Bárczy István-díj

Tamás Gábor – Eötvös József emlékérem

Ujvári Pál – Apáczai Csere János-díj

Vancsisin Gáborné - Múzeumbarát Pedagógus-díj és A Fazekasért kitüntetés

Zele János – Németh László-díj

Az ének-zene munkaközösségFazekasért kitüntetés

2009/2010

Turcsányi Márta és

dr. Osztovits Szabolcs HunDidac Taneszközminősítő Díjverseny: 4 Arany-díj

Kovács Csongorné – Genius Apáczai Diploma Különdíj

dr. Kivovicsné Horváth Ágnes – Karácsony Sándor-díj

Szilágyi Erzsébet – az Alapítvány az Orosz Nyelvért és Kultúráért és az ELTE Ruszisztikai Központ által adományozott „Az év orosztanára” cím

Szabó Júlia a Földrajz Tanárok Egyesületének Dr. Tóth Aurél elismerő oklevele

Dobos Sándor,

Horváth Gábor,

Hraskó András,

Surányi László és

Takács Márta Miniszteri elismerő oklevél a diákolimpikonok tehetséggondozásáért

Albert Attila és

Laczkó László – MesterM-díj

dr. Riedel Miklósné Hobinka Ildikó,

Andó Józsefné és

Leányfalvi Gyöngyi Arany Katedra Emlékplakett

dr. Riedel Miklósné Hobinka IldikóTehetséggondozásért kitüntetés

Jakucs ErikaFazekasért kitüntetés

Az iskola – a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek elnökségének KÓTA-díját kapta Mecénás kategóriában.

A Magyar Nyelvtudományi Társaság az iskolának Simonyi Zsigmond-serleget adományozott elismerve az itt végzett kiemelkedő pedagógiai munkát.

Az iskola, mint a 2009/2010-ben szervezett Nemes Tihamér OKSzTV és Logo OSzTV versenyek legeredményesebb iskolája a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság elismerő oklevelét kapta.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karának dékánja a hallgatói utánpótlás-nevelésben nyújtott kimagasló teljesítményéért az iskola részére

A természettudomány oktatásának kiváló iskolája” címet adományozta.

2010-ben kitüntetett nem pedagógus dolgozónk:

Rózsahegyi Krisztina , titkárságvezető –Trefort Ágoston-díj.

2008/2009

dr. Surányi László - Rátz Tanár úr Életműdíj

Vancsisin Gáborné - Németh László-díj

Szakolczai Katalin - Karácsony Sándor-díj

Paróczay József – Beke Manó Emlékdíj

Barlai Gáborné és

Szilágyi Erzsébet - Arany Katedra Emlékplakett

Laczkó László – Graphisoft-díj

Péli Ágota – Miniszteri Oklevél tehetséggondozásért

Kovács CsongornéTehetséggondozásért kitüntetés

A testnevelés munkaközösségFazekasért kitüntetés

2009-ben kitüntetett nem pedagógus dolgozónk:

Rózsahegyi Krisztina – Fővárosi Elismerő Oklevél

Smainé Szegő Ágnes – Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Elismerő Oklevele

2007/2008

Breinich Miklósné Horváth Andrea – Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkereszt

Pogáts Ferenc – Ericsson-díj

Hámori Veronika – Beke Manó Emlékdíj

Jilly Viktor és

Nagy Ildikó – HunDidac Taneszközminősítő Díjverseny: A XXI. Század Taneszköze

Turcsányi Márta – HunDidac Taneszközminősítő Díjverseny: 2007 Nagydíj

Ujvári Pál ,

Bihari Péter és

Turcsányi Márta – HunDidac Taneszközminősítő Díjverseny: 2007 Arany-díj

Paróczay József – HunDidac Taneszközminősítő Díjverseny: 2007 Ezüst-díj

Gömöri AndrásTehetséggondozásért kitüntetés

dr. Kivovicsné Horváth Ágnes és

dr. Kelecsényi LászlóFazekasért kitüntetés

2006/2007

Andó Józsefné - Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkereszt

Hámori Veronika – Pro Renovanda Hungaria

Gömöry András – Németh László-díj

dr. Müllner Erzsébet – a Rotary Club díja „A természettudományos oktatásért”

Thiry Imréné – Rátz Tanár Úr Életműdíj

Albert Attila – Richter Gedeon-díj a kémia tanításáért

Hraskó András – Beke Manó Emlékdíj

Fazakas Tünde,

Hegedűs Pál,

Pataki János és

Táborné Vincze Márta – Graphisoft-díj

Fazakas Tünde – Ericsson-díj

Thiry Imréné és

Balkovitz LajosnéTehetséggondozásért kitüntetés

Ungár István és

Hasmann KárolynéFazekasért kitüntetés

2005/2006

Hámori Veronika – Magyar Köztársaság Arany Érdemkereszt

Turcsányi Márta - Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkereszt

Pataki János - Magyar Köztársaság Bronz Érdemkereszt

Táborné Vincze Márta és

Dvorák Cecília – Ericsson-díj

2004/2005

dr. Kelecsényi László - Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkereszt

Dobos Sándor – Ericsson-díj